Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla1/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Aktualności

 

Zapraszamy Państwa na naszą nową stronę internetową:

http://muzycznakraina.szkolnastrona.pl/

W zakładce „Placówki” znajdziecie Państwo informacje,

działania poszczególnych grup

 

                                                                                                Zapraszamy! 

 

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, radości z przebywania                                            z bliskimi i rodzinnego ciepła.

Wiary, która odmieni nasze serca,
Nadziei, że jutro będzie lepsze,
Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.

I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

 

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj
przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
                                                                                     Wesołych Świąt !

Green One Fancy - Free vector graphic on Pixabay

    

"Nie ufaj obcym osobom!" - spot dla dzieci

Czy otworzyć drzwi komuś kogo nie znasz? Czy wsiąść z obcą osobą do samochodu, albo czy dać komuś nieznajomemu klucze do mieszkania? Na te właśnie pytania policjanci udzielili odpowiedzi w nagranym spocie promującym edukację dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa. Spot w oparciu o przygotowany scenariusz zrealizowały inowrocławskie policjantki aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i starszy aspirant Justyna Piątkowska wraz z Panem Henrykiem Domagałą nauczycielem klasy mundurowej z Inowrocławia.

Bywa tak, że dzieci zostają same w domu, idą ulicą, czy bawią się na placu zabaw. Dlatego tak ważne jest wpojenie im zasad bezpieczeństwa. Troszcząc się o najmłodszych, trzeba od najmłodszych lat często z nimi rozmawiać i uczyć, jak należy postąpić, by nic złego im się nie stało. Stąd edukacyjny spot przygotowany przez policjantki i nauczyciela „mundurówki”.

W rolę dziewczynki, którą spotykają różne sytuacje wcieliła się ośmioletnia Ola Piątkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu i absolwentka naszego Przedszkola.

Ona właśnie pokazuje nieprawidłowe zachowania, ale i to, jak należy się poprawnie zachować dla własnego bezpieczeństwa. Zachęcamy Was dzieci wraz z rodzicami, do obejrzenia spotu. Być może sytuacje w nim będą Wam znane. Ten temat jest warty uwagi i rozmowy w domu. 

https://youtu.be/o69Ket6OzgY

http://www.inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/112652,Policjanci-nagrali-spot-dla-dzieci-jak-powinny-reagowac-na-osoby-ktorych-nie-zna.html

Green One Fancy - Free vector graphic on Pixabay

Opowiadanie przez rysowanie! - konkurs w 

Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu!!! 

 „Opowiadanie przez rysowanie” tak brzmi tytuł konkursu, którego podsumowanie obyło się we wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece! Dyrektor przedszkola Muzyczna Kraina  Jolanta Mrówczyńska, wraz z opiekunkami zwycięskich grup  odebrała nagrodę główną, a także zestawy upominkowe dla dzieci w postaci książeczek i worko-plecaków.

Przypomnijmy, że I miejsce otrzymała Grupa II Monetssori  Przedszkola Muzyczna Kraina https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/przedszkolny-picture-book.html ,
miejsce II zaj
ęła Grupa 4-latkóMróweczki, a miejsce III należy do Grupy IV Wiewiórki  Przedszkola nr 20 Kujawskie dzieci.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy! Zachęcamy również do zwiedzania prac przedszkolaków, które można obejrzeć w holu biblioteki do 20 listopada! 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

                                                                                      Green One Fancy - Free vector graphic on Pixabay

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN. Przedszkolacy ze swoimi paniami odwiedzili miejsca pamięci, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Zdjęcia z działań w zakładce „Siedziby”